Zasady wyboru kamerzysty na ślub

Brak komentarzy brak ocen

Spośród wszystkich usługodawców, jacy dostępni są podczas ślubu i wesela, nie zawsze można spotkać kamerzystę. Ciężko wyobrazić sobie zabawę weselną bez suto zastawionych stołów, tortu, oprawy muzycznej, czy fotografa. Kamerzysta często spychany jest na dalszy plan lub całkowicie rezygnuje się z jego usług w obawie o zbyt dużą kumulację kosztów. Tymczasem praca kamerzysty może przynieść wspaniałą pamiątkę w postaci poruszającego filmu video, do którego będziemy mogli wrócić w każdej chwili. Podpowiadamy, jak wybrać właściwego kamerzystę.

Czym kierować się podczas wyboru kamerzysty na ślub? 

Każdy profesjonalny kamerzysta powinien mieć swoje portfolio, które będzie mógł pokazać. Istnieją rozmaite style i techniki kręcenia filmów tak jak i montażu. Najlepiej byłoby przejrzeć portfolio paru kamerzystów, aby móc skonfrontować ich sposób pracy oraz wybrać dla siebie odpowiedniego. 

Wybór kamerzysty na wesele krok po kroku 

Wszystko naturalnie zależy od tego, jakiej jakości usługi będziecie chcieli oczekiwać. Zasadniczo przyjmuje się, że najlepiej rozpocząć poszukiwania już rok przed ceremonią. Nie oznacza to, że jeśli rozpoczniecie poszukiwania późnej, to jesteście na przegranej pozycji. Na pewno ktoś z wolnym terminem się znajdzie, jednak zawężacie sobie pole manewru i narażacie się na wyższe koszty za tego typu usługę.

Jak przygotować scenariusz filmu weselnego? 

Odpowiednio wyposażony kamerzysta powinien posiadać dwie odpowiedniej jakości kamery cyfrowe, wraz z odpowiednim oświetleniem oraz komputerem do montażu filmów.

Doświadczenie kamerzysty jest sprawą, jaką zawsze powinno się zweryfikować. Przeglądając portfolio kamerzysty, da się z łatwością ustalić, czy filmów weselnych jest zaledwie kilka, czy kilkadziesiąt. Jedno jest pewne – im więcej filmów, tym większe doświadczenie. Sami musicie także zdawać sobie sprawę, jakiego filmu oczekujecie. Przedyskutowanie wspólnej wizji filmu i przedstawienie swoich oczekiwań, wskazania ujęć, na jakich Wam w największym stopniu będzie zależało. Dzięki temu uda się Wam wykreować bajeczną pamiątkę, z jakiej będziecie mieć radość na długie lata.

Cena filmowania ślubu i wesela 

Kamerzysta oprócz nakręcenia filmu w czasie uroczystości, musi go jeszcze poprawnie zmontować. Montaż takiego filmu może potrwać nawet do paru tygodni pracy, który będzie wliczony w cenę. Powinno się również pamiętać, że cena będzie obejmować również jakość oraz ilość sprzętu zużytego do nagrywania. Ceny najczęściej mieszczą się widełkach pomiędzy 2500 a 4000 złotych. Porównując ze sobą określone oferty, dowiedzcie się szczegółowo, co dostaniecie w ramach podobnej ceny.

Wybór profesjonalnego kamerzysty na wesele i ślub 

Kamerzysta weselny musi przede wszystkim znać oczekiwania swoich klientów. Powinien on stworzyć jak najwięcej ciekawych ujęć, ale jednocześnie nie być nachalny i nie krępować gości Młodej Pary podczas zabawy. Wytyczne przedstawione przez nowożeńców to jedno, ale liczy się także kreatywność w realizowaniu materiału. Dobry kamerzysta powinien znać ciekawe sztuczki, które pomogą mu w realizacji jeszcze lepszego filmu.

 

Dodaj komentarz
Lista komentarzy
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Inne artykuły z tej kategorii

Brak artykułów