Silne dzieci

Brak komentarzy brak ocen

Problem niedożywienia dzieci nie jest jednostkowy. W każdym państwie spotykamy się z sytuacjami, gdzie dzieci cierpią głód. Jest to wynik różnych sytuacji życiowych. Może to być globalny problem niedożywionych dzieci z biednej Afryki. Może to być wypadkowa ubóstwa rodziny.

Jednak jest też wiele przypadków, gdzie głód dziecka jest wypadkową braku zainteresowania rodziców. Nie ma dnia, gdy w mediach nie przeczytamy o zagłodzonym dziecku, bo rodzice swoje dochody zamiast na chleb przeznaczali na alkohol lub narkotyki. W tym ostatnim przypadku opiekę nad dzieckiem przejmuje opieka społeczna, a dziecko najczęściej trafia do Domu dziecka lub rodziny zastępczej. W przypadku, gdy dziecko cierpi na dożywienie w wyniku ubóstwa, a ma kochającą rodzinę, pomaga najczęściej fundacja dla dzieci.

Kanadyjska fundacja dla dzieci

Fundacja dla dzieci, która walczy z niedożywieniem wśród dzieci znajdzie się w każdym państwie. Jednak ciekawą misją wyróżnia się jedna z kanadyjskich. Na swojej stronie internetowej, ta fundacja dla dzieci pisze: „Głód nigdy nie powinien być przeszkodą w realizacji marzeń naszych dzieci. Dlatego też niezależnie od tego, gdzie dzieci uczęszczają do szkoły, Fundacja na rzecz Dzieci Prezydenta Choice będzie zapewniać pożywne posiłki i zdrowe przekąski w każdej społeczności w całej Kanadzie. A ponieważ wszystkie dzieci powinny doświadczać radości ze zbierania wyhodowanej żywności i gotowania jej z ludźmi, których kochają, dajemy im umiejętności odkrywania podstaw zdrowego odżywiania.”, a naczelnym hasłem przyświecającym programowi organizacji jest: „Dobrze odżywione + zwinne w kuchni = Silne dzieci”. Nie bez przyczyny słowo „Silne” jest z dużej litery. Ta fundacja dla dzieci dba, by dzieci nabywały siły przez połączenie pomocy jej dostarczanej i nabywania umiejętności kulinarnych.

Misja fundacji

Szkoła zapewnia dzieciom strukturę i możliwość budowania relacji, szczególnie w przypadku osób najsłabszych, które doświadczają braku bezpieczeństwa żywnościowego lub niepewnych sytuacji w domu. Jest to pomoc dzieciom Kanadyjska fundacja dla dzieci wspiera finansowo szkoły, aby pomóc nauczycielom i administratorom w zapewnieniu uczniom codziennie pożywnych posiłków, jednocześnie ucząc ich o zdrowym odżywianiu. Dzieci włączone są w program. Fundacja dla dzieci dba o pożywne posiłki i zdrowe przekąski dla każdego dziecka i uczy dobrego odżywiania. Dzieci uczą się o uprawach i gotowaniu. 

Dodaj komentarz
Lista komentarzy
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Inne artykuły z tej kategorii