Podróż po USA – jak ją odpowiednio zorganizować?

Brak komentarzy brak ocen

Masz w planie wyjazd po parkach narodowych w USA? Może być to trudna w organizacji wycieczka, zwłaszcza jeśli nigdy nie byłeś w USA. W naszym tekście poznasz informacje na temat opcji noclegowych, transportu oraz potrzebnego ekwipunku. Co jeszcze musisz wiedzieć, aby ta wyprawa była doskonała?

Transport po USA – jaki wybrać?

Wypożyczenie samochodu to fundamentalna sprawa jeśli chodzi o podróżowanie po parkach narodowych – przecież musisz się jakoś między nimi przemieszczać. :) W USA nie ma odpowiedniej alternatywy dla własnego auta, transport publiczny jest bardzo kiepsko rozwinięty. Stąd załatwienie kwestii związanych z wynajęciem samochodu to pierwszorzędna sprawa.

Po pierwsze powinno się zadać sobie parę pytań na początek, to znaczy: którędy będzie przebiegać trasa, a w związku z czym, w jakim miejscu wypożyczyć auto, oraz w którym je zwrócić. Trzeba zwrócić uwagę, że zwrócenie wypożyczonego auta w innym miejscu w wielu przypadkach wiąże się z wyższymi kosztami. Prócz tego kluczowe jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia.

Ponadto należy pamiętać, że kierować samochodem może tylko ta osoba, na którą zostanie ono wynajęte, żeby dzielić się jazdą, trzeba pamiętać o wykupieniu pozwolenia dla dodatkowego kierowcy. Poza tym kluczową sprawą jest długość trasy, czyli na jak długo należy wynająć auto.

Proces wynajmu auta w USA – co jest najważniejsze?

Proces wypożyczenia auta w Stanach Zjednoczonych może wydawać się trudny, ale tylko wtedy kiedy nie będziesz odpowiednio przygotowany. Żeby uniknąć przepłacania za wypożyczenie i dodatkowych opłat lub kar wynikających z niewiedzy, wskazane jest wcześniej odpowiedzieć sobie na wymienione wcześniej pytania i wybrać właściwe auto na swojego wymarzonego roadtripa.

Jakie rezerwaty zobaczyć będąc w USA?

Parki Narodowe Stanów Zjednoczonych to zdecydowanie przepiękne i warte zobaczenia miejsca na zachodzie! Rozpoczynając podróż z San Francisco, możemy odwiedzić Yosemite, Sequoia, Death Valley, po drodze nawet Las Vegas, Grand Canyon i zakończyć w Los Angeles. A jeżeli masz więcej czasu, obowiązkowy jest Zion lub Bryce Canyon w Utah! Opcji jest dużo i łatwo ułożyć znakomitą trasę z dość krótkimi odcinkami pomiędzy parkami.

Wstęp do parków jest w większości wypadków płatny, możemy opłacać wstęp pojedynczo do każdego parku, lub wykupić karnet America the Beautiful. Jeśli twój roadtrip jest dość ograniczony czasowo, powinno się zrobić research przed wjazdem do każdego z parków, żeby wiedzieć, na jakie szlaki powinno się udać i nie tracić zbyt dużo czasu.

Zwiedzanie parku narodowego w USA – wskazówki

Na wjeździe otrzymuje się wszystkie informacje dotyczące parku, zwierząt i zasad bezpieczeństwa. Najlepiej wyruszać na szlaki wraz z nastaniem nowego dnia i kończyć hike tuż przed nadejściem nocy. Trzeba pamiętać o niepozostawianiu jedzenia w aucie na parkingu, albowiem niedźwiadki są niezwykle sprytne oraz umieją dostać się nawet do zamkniętego samochodu. :)

Opcje spania na roadtripie są rozmaite, można zarezerwować miejsca campingowe na terenie parku, najlepiej robić to z dużym wyprzedzeniem. Kolejną opcją jest nocowanie na darmowych dzikich campingach, a prócz tego zawsze można zabukować pokój w motelach, których jest mnóstwo na trasie i wcale nie jest to dużo droższe rozwiązanie.

Co zabrać ze sobą na taką wyprawę?

Nie warto brać z kraju całego sprzętu, ponieważ transport bagażu może wiele kosztować. Niektóre rzeczy w ekwipunku ważą sporo, więc z pewnością kwota Cię zaskoczy. Najlepiej całość zakupić już na miejscu w hipermarkecie, a także dokupić apteczkę, leki, krem z filtrem oraz bidon na wodę. Z Polski zabierz tylko te rzeczy, których wiesz, że nie znajdziesz w sklepie w USA.

Dodaj komentarz
Lista komentarzy
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Inne artykuły z tej kategorii

Brak artykułów