Jakie przybory szkolne kupić pierwszoklasiście?

Brak komentarzy brak ocen

Pierwszemu dniu w nowej szkole towarzyszą liczne emocje, jest  to trudny czas zarówno dla dziecka jak i rodziców. Dla dziecka nowe miejsce i ludzie to powód do wielu obaw. Dla rodziców to zmartwienie czy ich pociecha znajdzie przyjaciół i czy szybko się zaadoptuje, również myślą o tym jak przygotować maluchy do szkoły i w jakie artykuły zainwestować.

Zanim staniesz przed wyborem przyborów dla pierwszoklasisty

Zanim wybierzemy się do marketu z zamiarem kupna wszelkich niezbędnych akcesoriów dla naszego dziecka, należałoby sprawdzić na stronie szkoły jakie są wymagane przybory.

Możliwe, że placówka dostarcza dzieciom elementy artykułów plastycznych albo piśmienniczych. Jeśli to dla nas za mało, możemy osobiście pójść do szkoły i porozmawiać z przyszłym wychowawcą. Nie dosyć, że rozwikłamy swój problem, to dowiemy się czegoś więcej o osobie, która będzie w pewien sposób dowodzić naszymi dziećmi.

Niezbędne przybory szkolne dla pierwszoklasisty

Jeżeli już wiemy, czego potrzebujemy dla naszego dziecka, nadchodzi czas na zakupy. Nie przesadźmy jednak z ich ilością i nabywaniem rzeczy zbędnych. Piórniki, zeszyty oraz inne przybory przeznaczone dla małych dzieci aż kipią barwami i postaciami z różnych bajek.

Nie dajmy się jednak nabić w butelkę, ponieważ poza tym, że na okładce jest superowy pirat bądź księżniczka, to jakość kartek w większości wypadków jest taka sama lub gorsza, a cena wiele wyższa od mniej rzucającego się w oczy zeszytu. Przed niekorzystnymi kosztami można się uchronić, robiąc sensowną listę.

Nie przesadźmy również w drugą stronę. Porozmawiajmy z dzieckiem, spytajmy, co mu się podoba, a co nie, bo chyba lepiej poświęcić parę groszy więcej, niż doprowadzić do tego, że nasz potomek będzie szedł w pierwszy dzień do szkoły smutny oraz niezadowolony ze swoich przyborów.

Akcesoria, które na pewno będą nam niezbędne to:

 • Długopisy
 • Ołówki
 • Kredki
 • Temperówka
 • Piórnik
 • Tornister
 • Zeszyty
 • Gumka do mazania
 • Klej
 • Nożyczki
 • Strój na WF i worek
 • Farby i pędzle

Jedne przybory można kupić w gorszej jakości, pozostałe w lepszej, natomiast jeśli chodzi o akcesoria do rysowania, malowania lub pisania najlepiej wyposażyć nasze dziecko w artykuły od sprawdzonych producentów.

Odpowiedni wybór tornistra dla pierwszoklasisty

Zakup plecaka to bardzo istotna sprawa dla przyszłego ucznia. Najważniejsze jest, żeby był wykonany z dobrych i trwałych materiałów i żeby dziecko nie garbiło się podczas dźwigania ciężkich książek. Dobrym wyborem będzie t tornister, który pomieści wszystkie akcesoria, a oprócz tego może być ozdobiony motywami postaci z ulubionych bajek dzieci.

Najlepiej, gdy wspólnie z dzieckiem pójdziemy na zakupy i przymierzymy z nim już wybrany produkt. Możemy wówczas spytać, czy naszemu dziecku podoba się plecak i na dodatek sprawdzić przenikliwym okiem, czy tornister posiada wszelkie potrzebne funkcje, jak na przykład regulacje szelek.

Kiedy wybrać się na zakupy?

Zakupy najlepiej robić wcześniej niż później, nie będziemy musieli w pospiechu biegać po sklepach i szukać czego potrzebujemy, szczególnie że z czasem dostępność produktów maleje. Dobry czas na zakupy to tydzień lub dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Dodaj komentarz
Lista komentarzy
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Inne artykuły z tej kategorii