Jak zamontować lustro łazienkowe?

Komentarze:1 brak ocen

Podczas urządzania mieszkania, organizowania przestrzeni i dobierania wszelkich akcesoriów, dużą uwagę warto zwrócić na dobór odpowiedniego lustra do łazienki. To bardzo istotny element wyposażenia tej przestrzeni. Modeli luster łazienkowych i pomysłów na ich wkomponowanie w łazienkę jest tyle, że naprawdę można się pogubić. Dobrze zrobić sobie plan i zastanowić się nad kwestiami, które mają dla nas najważniejsze znaczenie. Zapraszamy również do artykułu, który może okazać się pomocny przy podjęciu trafnej decyzji, jakie lustro wybrać do łazienki.

Jaki rozmiar lustra do łazienki wybrać? 

Jeszcze kilka lat temu architekci wnętrz zwracali uwagę na rozmiar lustra. Krążyło przekonanie, żeby nie było ono szersze od umywalki. Obecnie ta zasada jest mocno naginana i niekoniecznie jest stosowana w każdym przypadku. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia właściciela oraz stylu, w którym zbudowana jest łazienka. Na pewno duże rozmiary są teraz mile widziane. Szacuje się, że lustro powinno mieć od 40 do 80 cm średnicy, jeśli jest owalne. Z praktycznego punktu widzenia, zazwyczaj wiesza się je na poziomie od 120 cm do 200 cm nad ziemią. Przy zachowaniu odległości około 20 lub 30 cm ponad umywalkę. Kształty powinny być dopasowane do stylu wnętrza i gustu właściciela.

Jakie lustra łazienkowe wybrać? 

Okrągłe lustra w łazience były czymś obowiązkowym. Obecnie tendencja ta ulega zmianie, niemniej jednak w dalszym ciągu owalny kształt ma swoich zwolenników. Szczególnie w sytuacji, kiedy łazienka jest w stylu zdominowanym przez delikatne krawędzie, opływowe kształty oraz zaokrąglenia to oczywistym wyborem jest kolisty kształt lustra. Im projekt charakteryzuje się bardziej prostokątnymi rozwiązaniami, tym lepszy będzie też taki kształt lustra.

Zastosowanie oświetlania w lustrze łazienkowym

Coraz większa grupa osób zauważa znaczenie podświetlenia. Wynika to szczególnie z tego, że jest to coś więcej, niż gadżet. Nie ulega wątpliwości, że dodatkowe źródło światła pomaga stworzyć odpowiedni nastrój wokół umywalki, jednakże jego największą zaletą jest zaakcentowanie szczegółów naszej twarzy. Dzięki temu przygotowanie porannego makijażu czy golenie zarostu są dużo prostszym i przyjemniejszym zadaniem.

Jak dobrać lustro do łazienki?

To pytanie brzmi nieco staroświecko, ale jest bardzo zasadne. Okazuje się, że powrót do luster, które mają ramę, jest dość powszechny. Szczególnie dekoracyjne wersje zyskują ogromną popularność, ostatecznie z pewnością dobrze jest przemyśleć tę kwestię. Jeżeli łazienka utrzymana jest w stylu klasycznym, rama jest ciekawym uzupełnieniem. W przypadku nowoczesnego wyglądu łazienki lepiej postawić na bardziej surowe oraz ostre kształty lustra bez ramy.

Jakie lustro do łazienki wklejane czy zawieszane?

Modeli aranżacji łazienki jest bardzo wiele. Do najbardziej modnych w ostatnim czasie należy styl minimalistyczny, skandynawski, industrialny czy glamour, a to też tylko drobny wycinek możliwości. Z pewnością to, co łączy te style, jest ich konsekwentne dobieranie dodatków, aby pomieszczenie tworzyło spójną całość. Wtedy nie jest ważne, jaki konkretny styl wybierzemy, czy zdamy się wyłącznie na swoje gusta, z pewnością w dobrze urządzonej łazience, komfort korzystanie z niej będzie wzniesiony na wyższy poziom.

Oceń
Dodaj komentarz
Lista komentarzy
Wszystkich:1
Sylwester Zalewski

Ja tak zawiesiłem swoje lustro, że spadło i roztrzaskało się w drobny mak...

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Ja tak zawiesiłem swoje lustro, że spadło i roztrzaskało się w drobny mak...

Inne artykuły z tej kategorii