Sprzedaż mieszkania szybko i efektywnie!

Brak komentarzy brak ocen

Na rynku nieruchomości jest mnóstwo dostępnych mieszkań, wedle uznania. Niejednokrotnie czekają one na swoich nabywców nawet miesiącami! Ty jednak chciałbyś to mieć już za sobą. Nie chcesz czekać aż tyle czasu! Są osoby, które chętnie wynajęłyby od Ciebie lokum, jednak sprzedaż to jedyna opcja. Ten temat nie należy do łatwych! Mimo to my spróbujemy przekazać Ci rady, dzięki którym wyróżnisz się na tle konkurencji i szybciej otrzymasz gotówkę!

Potrzebna jest wycena mieszkania oraz dokumenty, które trzeba skompletować!

Kiedy myślimy o właściwie przeprowadzonej transakcji, musimy przygotować wszelkie niezbędne dokumenty. Na początek sprawdź, jak wygląda twoje prawo do sprzedania nieruchomości. Zdarza się, że podmiot sprzedaży ma paru właścicieli lub postępowanie spadkowe nie dobiegło końca. Istotna jest poprawna analiza dokumentu nabycia praw do mieszkania. Następną rzeczą, jaką każdy myślący poważnie o transakcji powinien uczynić, jest upewnienie się, że nie poniesiemy kosztów podatkowych związanych z transakcją oraz pieniędzmi, jakie za nią otrzymamy. Można się przed nimi uchronić, ale to zależy od okresu, kiedy kupiliśmy mieszkanie i po jakim czasie je sprzedajemy, jaką cenę chcemy uzyskać oraz na co przeznaczymy zdobyte przez nas pieniądze?

Gdy dopełnimy wyżej opisanych formalności, powinniśmy zastanowić się nad wyceną naszej nieruchomości. Istotne jest przemyślenie, jaką prawdopodobną grupę docelową może interesować nasze mieszkanie oraz ile pieniędzy może ona przeznaczyć na jego zakup? Pozwoli nam to nie tylko ustalić cenę, na jaką będą w stanie sobie pozwolić, ale również specyfikę ogłoszenia, które w największym stopniu może ich zachęcić do pozostania na nim dłużej, a może nawet do skontaktowania się z nami oraz umówienia się na wizytę! Zastanówmy się, jak dużą powierzchnię ma nasze mieszkanie? W jakiej lokalizacji się znajduje? Czy zlokalizowana jest przy głównej drodze? Czy może bardziej na uboczu? Od kiedy było oddane do użytku? W jakim jest standardzie? Powinno się sprawdzić ceny mieszkań o analogicznym wykończeniu, lokalizacji, a także czy ich ceny w tej chwili rosną, czy spadają? Jest to ciężkie zadanie, dlatego niezwykle pomocna będzie opinia rzeczoznawcy.

Przygotowanie mieszkania pod sprzedaż!

Przygotowaliśmy najważniejsze dokumenty, określiliśmy cenę, znamy mniej więcej ewentualnych klientów, więc przyszedł czas na zadbanie o wizerunek naszej nieruchomości i dostarczenie jak najbardziej pozytywnych wrażeń osobom oglądającym. Fundamentalną czynnością jest jego drobiazgowe wysprzątanie, naprawienie felernych akcesoriów i usterek, na przykład wymiana żarówek. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, w związku z tym usuń wszelkie nadliczbowe akcesoria dotychczasowych lokatorów. Odmaluj ściany – są to powierzchnie, które nawet bez żadnych niepożądanych czynników ulegają ubrudzeniu. Sprawdź, czy instalacje wodne oraz elektryczne działają poprawnie, nie tylko dla bezpieczeństwa nowych lokatorów, ale również dla swojego spokoju i komfortu.

Nada to mieszkaniu świeżości oraz zyska ono wizualnie na wielkości. Zadbaj także o balkon, świeże ręczniki oraz wynieś śmieci. W czasie oglądania mieszkania zaproponuj aktualnym mieszkańcom wyjście na spacer, do kina, czy też do restauracji. Podsumowując wszystko, najlepiej, jeśli potencjalni nabywcy będą mogli poczuć się jak u siebie w domu. W sytuacji, kiedy mieszkanie jest w stanie deweloperskim, sprawa jest ułatwiona. Wystarczy pobieżne uprzątnięcie. Kiedy nie masz czasu na zajęcie się porządkami, zawsze możesz wynająć firmę sprzątającą, która zrobi te wszystkie czynności za Ciebie.

Reklama sprzedawanego mieszkania w internecie!

Możemy ogłaszać ofertę, ale jeżeli nie uczynimy tego poprawnie, jest duża szansa, że zginie ona w gąszczu setek ofert emitowanych do sieci na co dzień. Do odpowiedniej promocji potrzebujemy dobrej reklamy, co nie tylko zwiększy ilość ludzi odwiedzających Twoje ogłoszenie, ale również ilość zapytań, telefonów oraz maili zwiększających szansę na zdobycie odpowiedniego kupca.

Negocjacje przy sprzedaży mieszkania, a także kontakt ze sprzedającym!

Idealnie byłoby, gdyby zainteresowane osoby oglądały mieszkanie, kiedy jest najlepiej oświetlone przez promienie słoneczne. Aby ułatwić kontakt, należy podać dni i godziny możliwych do spotkania. Pomyślmy również o pośredniku, który pójdzie na spotkanie z potencjalnym klientem za nas. Gdy pojawiają się negocjacje, pilnujmy, żeby nie reagować emocjonalnie. Nabywca może to wykorzystać! Zachowajmy spokój, jak i nie spieszmy się z decyzją!

Dodaj komentarz
Lista komentarzy
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Inne artykuły z tej kategorii

Brak artykułów