Jak odstraszyć psy z ogrodu?

Brak komentarzy brak ocen

Czy zdarzyło Ci się, że spacerując po swoim ogrodzie, natknąłeś się na nieproszonych gości w postaci psów czy kotów? Wbrew pozorom, to dość powszechny problem, z którym borykają się właściciele ogrodów. Nie każdy wie, jak sobie z nim radzić. W tym artykule przybliżymy sprawdzone metody na odstraszanie psów i kotów od Twojego ogrodu.

Skuteczne metody odstraszania psów i kotów

Jedną z najskuteczniejszych metod na odstraszenie zwierząt są specjalne preparaty chemiczne, które można nabyć w sklepach ogrodniczych czy marketach budowlanych. Substancją aktywną w takich środkach jest zwykle siarczan amonu, który emituje nieprzyjemny zapach dla zwierząt. Można stosować go w formie granulatu lub płynu, spryskując nim zagrożone miejsca. Warto zaznaczyć, że każdy płyn odstraszający psy i koty jest bezpieczny dla zwierząt.

Istnieje również wiele naturalnych substancji, które również mogą odstraszyć psy i koty. Przykłady takich środków to: pieprz cayenne, ocet rozcieńczony z wodą, cytrusy, olejek eukaliptusowy, lawendowy lub miętowy. To produkty, od których warto zacząć walkę z nieproszonymi gośćmi, jednak niestety cechują się znacznie niższą skutecznością. Zarówno profesjonalne środki ochrony roślin, jak i preparaty odstraszające można kupić w każdym dobrym sklepie ogrodniczym.

Kolejnym sposobem na odstraszenie psów i kotów jest zastosowanie mechanicznych barier. Można to zrobić na różne sposoby, np. montując siatkę ogrodzeniową lub płot z siatki drucianej, stosując specjalne "kolce" na płocie czy murze, które uniemożliwią zwierzętom przeskakiwanie, czy też zakładając siatki ochronne na rabatach lub grządkach warzywnych.

Nowoczesnym rozwiązaniem są urządzenia emitujące ultradźwięki, niesłyszalne dla ludzi, ale nieprzyjemne dla zwierząt. Działają one na zasadzie czujnika ruchu. Gdy zwierzę zbliża się do urządzenia, emituje ono dźwięk o wysokiej częstotliwości. Warto pamiętać, że niektóre modele mogą być również nieprzyjemne dla innych zwierząt, np. ptaków, dlatego przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z informacjami na opakowaniu.

Dodaj komentarz
Lista komentarzy
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Inne artykuły z tej kategorii