Inwestycje w kryptowaluty - czym się kierować?

Komentarze:1 brak ocen

W trakcie ostatnich kilku lat rynek kryptowalut znacząco się rozwinął, a najbardziej znane waluty cyfrowe, takie jak Bitcoin i Ethereum nadal stoją na podium wszystkich elektronicznych aktywów. Wielu inwestorów z rozżaleniem mówi "Gdybym to ja kupił Bitcoina w 2010 roku..." Prawda jest taka, że każdy, kto by to zrobił, dziś mógłby poszczycić się kilkucyfrowym kontem. Wspomniana cena  Bitcoina była wtedy groszowa. Powstaje zatem pytanie, czy zakup kryptowalut w 2022 roku jeszcze jest opłacalny, biorąc pod uwagę ich aktualne ceny?

BTC, czyli kryptowaluta Bitcoin

Ta kryptowaluta jest w tej chwili najpopularniejsza na świecie oraz określona jest królem czy królową pieniędzy cyfrowych. Bitcoin pokazał w 2020 roku, że jest kapitalną alternatywą do umieszczania swoich pieniędzy, skutecznie wybraniając się przed załamaniem gospodarki międzynarodowej i zaliczając solidny rozkwit. Dodatkowo zachowania profesjonalnych inwestorów i przedsiębiorstw nie wskazują na złe rokowania.

Jest ulokowany w świadomości ludzi jako ten pierwszy oraz najwięcej ludzi o nim słyszało, co sprawia, że póki co powinniśmy spodziewać się, że jego kondycja nie osłabnie, a wręcz prognozy analityków są jednomyślnie, co do astronomicznych jego wzrostów w najbliższej przyszłości.

ETH, czyli kryptowaluta Ethereum

Nie dosyć, że również zaliczyła znakomite wyniki w 2020 roku, to w przekonaniu ekspertów jest jedną z najbardziej obiecujących kryptowalut. Jej wycena jest dużo mniejsza aniżeli wcześniej wymienionej waluty, natomiast zdolność do eskalacji jest o wiele większa.

Projekt ETH jest cały czas optymalizowany oraz rozwijany, co zwiększa wyceny. A dodatkowo przeważająca część nowych projektów jest oparta na technologii, jaką mamy w Ethereum. To wszystko sprawia, że warto rozważyć kupno tej waluty do swojego portfela.

XRP, czyli kryptowaluta Ripple

Ta kryptowaluta została skonstruowana jako inne rozwiązanie dla tradycyjnych systemów płatności finansowych. Już od 2013 roku cieszy się zainteresowaniem znacznej ilości instytucji finansowych, w szczególności banków centralnych, a od niedawna największy bank w Indiach oraz drugi co do potęgi w USA zaczęły używać technologii RippleBlockchain. Dodatkowo od pewnego czasu wzrasta wsparcie Komisji Europejskiej, która angażuje się w płatności cyfrowe, co jeszcze bardziej poprawia perspektywy tej waluty.

Czym kierować się przy zakupie kryptowalut?

Zakupu kryptowalut można dokonać na odpowiedniej giełdzie lub w kantorze. Dokonuje się tego oczywiście przez Internet, po wcześniejszym założeniu i zweryfikowaniu swojego indywidualnego konta. Pomijając sprawy techniczne, ważne jest jeszcze, to kiedy najlepiej dokonywać transakcji i na co zwrócić uwagę. Podstawowe wytyczne to:

  • cena kryptowaluty — należy pamiętać o tym, że wszystkie znaczące ruchy ceny Bitcoina, mogą spowodować ruchy na innych kryptowalutach. Odbywa się to na zasadzie efektu domino;
  • sytuacja na innych rynkach finansowych — należy pamiętać, że ceny kryptowalut są mocno skorelowane z innymi rynkami. Warto śledzić rynek forex, czy akcje giełdowe. 
  • regulacje — w obecnym czasie kryptowaluty są źródłem zainteresowania banków centralnych, które także widzą w nich potencjał. To może prowadzić do gwałtownych ruchów cenowych.

 

Dodaj komentarz
Lista komentarzy
Wszystkich:1
Lidia Kowalska

Nie mam smykałki do takich rzeczy. Jak dla mnie czarna magia.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Nie mam smykałki do takich rzeczy. Jak dla mnie czarna magia.

Inne artykuły z tej kategorii

Brak artykułów