Fotelik samochodowy dla dziecka – jaki jest najlepszy?

Komentarze:1 brak ocen

Wśród najważniejszych elementów samochodu rodzica jest fotelik dziecięcy. To dzięki niemu masz pewność, że Twoja pociecha jest bezpieczna podczas waszych wspólnych podróży. Przepisy stale ulegają zmianom, a Twoje dziecko dorasta. Jak więc wybrać odpowiedni produkt, aby zapewnić dziecku komfort i bezpieczeństwo?

Fotelik samochodowy dziecięcy – dobór rozmiaru

Powinniście dokładnie zmierzyć wasze dziecko i sprawdzić jaka jest jego waga. Produkty należące do kategorii fotelików podróżnych wytwarzane są dla pasażerów o rozmiarach mieszczących się w pewnych zakresach. Wiedza na temat wagi i długości dziecka zawęzi wasz obszar poszukiwań.

Najczęstsze przedziały wagowe wykorzystywane przez producentów to: 0 - 13 kg (dla dzieci do mniej więcej pierwszego roku życia), 9 - 18 kg i do 36 kg. Produkty z pierwszej kategorii instalowane mogą być wyłącznie tyłem do kierunku jazdy. Z dwóch kolejnych możliwe jest zamocowanie zgodne z kierunkiem jazdy.

Im fotelik lepiej dobrany będzie do wymiarów waszego dziecka, tym będzie mu wygodniej oraz bezpieczniej. Pewne jest, że dziecko urośnie. Konieczne w związku z tym będą wymiany fotelików. Nie polecamy nabywania osprzętu zbyt dużego z myślą, że dłużej będzie nam służyć albo używania sprzętu, z którego wasze dziecko już wyrosło.

Fotelik dla dziecka do auta – bezpieczeństwo

Najważniejsze w wyborze jest oczywiście bezpieczeństwo Twojej pociechy. Prowadzone są specjalne testy bezpieczeństwa polegające na sprawdzaniu ich odporności na uderzenia. Skalę w której mierzy się tę wytrzymałość określa się numerem od 1-5. Im wyższy stopień, tym lepiej.

Jednak skala bezpieczeństwa to nie wszystko – należy oczywiście jak najlepiej zamontować fotelik biorąc pod uwagę zasady producenta oraz przepisy. Nawet najbardziej wytrzymały model może być bezużyteczny, jeśli niepoprawnie go założymy. Warto zawsze zwracać uwagę także na to, jak dziecko jest przypięte i czy nie ma szans samodzielnego odpięcia pasów.

Dodaj komentarz
Lista komentarzy
Wszystkich:1
Olga Jankowska

Bardzo przydatny artykuł! Na pewno z niego skorzystam!

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Bardzo przydatny artykuł! Na pewno z niego skorzystam!

Inne artykuły z tej kategorii