Dobra kancelaria prawna. Czym powinna się cechować?

Brak komentarzy brak ocen

Zarówno osobom prywatnym, jak i podmiotom prawnym, zdarzają się czasem sytuacje, kiedy mają potrzebę skorzystania z usług prawnych. Wtedy najlepiej znaleźć profesjonalistów, którzy znają się na swoim fachu oraz są w stanie sprawnie i skutecznie pomóc. Z założenia każda kancelaria prawna może udzielić pomocy w większości dziedzin. W praktyce warto poszukać jednak takiej, która specjalizuje się w naszym problemie. Podpowiadamy, na co jeszcze zwracać uwagę wybierając kancelarię prawną. 

Określ, do czego potrzebujesz prawnika?

Fundamentalną kwestią w naszych przemyśleniach nad wyborem należytej kancelarii oraz profesjonalnej pomocy prawnej jest zastanowienie się – czego poszukujemy? Czy chodzi nam o sprawy związane z nieruchomościami w nieruchomościach, rozwód, a może podział majątku?

Ze względu na szerzący się trend specjalizacji, lepiej unikać pomocy u osób, jakie mówią, że znają się na wszystkim. Prawo jest tak ogromną dziedziną nauki, że żaden człowiek nie jest w stanie znać jej wszystkich gałęzi, zatem właśnie dobrą cechą jest, jeśli podmiot, u którego szukamy pomocy, od razu określa, w czym się specjalizuje.

Drugie pytanie, które trzeba sobie zadać to czy chodzi nam o jednorazową sprawę, czy może interesuje nas dłuższa współpraca. Kiedy jesteśmy osobą, która woli takie sprawy ustalać osobiście w biurze kancelarii, wówczas powinno się poszukać czegoś w pobliżu naszego miejsca zamieszkania.

Sprawdź, czy kancelaria jest profesjonalna

Przede wszystkim jednym z istotniejszych szczegółów, jakimi może się pochwalić dobra kancelaria prawna, jest odpowiednie podejście do klienta. Odpowiednia kultura osobista pracowników to podstawa, bez jakiej nie można się obejść.

Kolejną fundamentalną cechą jest cierpliwość w słuchaniu nawet najdrobniejszych detali klientów, tolerancja i poświęcenie całego swojego czasu w danym momencie konkretnemu klientowi. Sztuka tłumaczenia prostym językiem często niesamowicie skomplikowanych oraz zawiłych norm prawnych również jest mile widziana.

Potwierdź kompetencje wybranego prawnika

Odpowiednie wykształcenie i pozyskane doświadczenie również mówi nam sporo o jednostce, której pragniemy przekazać naszą sprawę. Więcej zadowolonych klientów może podnieść prawdopodobieństwo, że my także będziemy zadowoleni ze współpracy. Informacje na ten temat możemy w ciągu paru minut odnaleźć w Internecie.

Dyplomy uczelni wyższych to podstawa, jaką winniśmy się kierować w wyborze kancelarii. Kiedy nie do końca wierzymy obcym ludziom oraz nie jesteśmy fanami szukania na stronach internetowych, zawsze możemy popytać członków rodziny albo znajomych, gdzie szukali pomocy w analogicznych sytuacjach.

Porównaj ceny usług poszczególnych kancelarii prawnych

Zrozumiałe jest, że dla większości osób, ceny różnych usług mają duże znaczenie. W przypadku kwestii prawnych, kryterium to powinno jednak zejść na drugi plan. Za usługi renomowanej kancelarii prawnej nie zapłacimy małej kwoty, jednak mamy większa pewność, że nasz problem zostanie rozwiązany na najwyższym poziomie. Każda rzetelna kancelaria prawna ceni swoje usługi. Jak się to w praktyce odbywa?

Kancelarie zazwyczaj proponują indywidualną wycenę sprawy. W większości przypadków można spotkać się z propozycją rozliczenia ryczałtowego (kwota usługi określona jest z góry), godzinowego (płatność za każdą godzinę pracy) lub według osiągniętych efektów (płatność po wygranej sprawie). 

Dodaj komentarz
Lista komentarzy
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Inne artykuły z tej kategorii