Czy taniec pozwala wytwarzać hormony szczęścia?

Brak komentarzy
5.00 / Głosów: 2

Szukasz pomysłu na spędzanie wolnego czasu z rodziną? Idealnym rozwiązaniem będzie taniec! Nie dosyć, że wspaniale spędzicie czas na zabawie i wygłupach, to jeszcze wpłynie on pozytywnie na wasze samopoczucie, wzmocni relacje oraz spowoduje, że będziecie chcieli więcej. Twoja rodzina na pewno będzie Ci za to wdzięczna, a wspomnienia zostaną na zawsze. Nie poprzestawaj jednak na jednym dniu, kontynuujcie to jak najczęściej.

Co to są endorfiny? 

Taniec pobudza do działania endorfiny, inaczej hormony szczęścia. Wpływa na nasze dobre samopoczucie, jednocześnie pobudzając nasze zmysły. Ważnym elementem jest dodatkowo muzyka, od której w dużej mierze zależy nasze nastawienie. Taniec świetnie poprawia humor, jak również działa korzystnie na naszą motywację w ciągu dnia.

Czy taniec wspomaga koordynację ruchową? 

Kiedy tańczymy, poznajemy swój organizm. Polepszamy koordynację ruchową, ale w szczególności dążymy do samoakceptacji. Tańcząc, rozluźniamy swoje spięte ciało, wyrażamy siebie i swoje emocje. Częsta aktywność pozwala poznać własne możliwości oraz zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem.

Taniec a zdrowie psychiczne 

Życie stawia nas w wielu sytuacjach, w wielu przypadkach takich, które powodują, że czujemy się sfrustrowani bądź źli. Wszelkie negatywne emocje zbierają się w naszym organizmie, co wywołuje, że nasze samopoczucie jest po prostu złe. Taniec jest idealnym sposobem na wyrzucenie z siebie negatywnych emocji. Poprzez taniec można także podarować pozytywne emocje, takie jak radość lub szczęście oraz zarazić pozytywnym nastawieniem, otaczających nas ludzi.

Poprawa sprawności fizycznej na lekcjach tańca 

Kiedy tańczymy, aktywujemy do pracy wszystkie nasze mięśnie. Dzięki temu usprawnia się nasza kondycja, a także sprawność fizyczna. Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie. Jeżeli da się więc połączyć przyjemne z pożytecznym, to taniec jest tego znakomitym przykładem.

Czy taniec może pomóc w odchudzaniu? 

Taniec jest idealną propozycją dla osób, które nie lubią forsownych ćwiczeń fizycznych. Wpływa na poprawę sylwetki, która z upływem czasu pięknie się kształtuje oraz na lepsze zdrowie psychiczne i fizyczne. Dostarcza hormony szczęścia do organizmu, dzięki czemu człowiek lepiej radzi sobie z codziennymi problemami i czuje się radośniejszy. Natomiast na zdrowie fizyczne działa jak każda aktywność ruchowa.

Dodaj komentarz
Lista komentarzy
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Inne artykuły z tej kategorii