Brama garażowa – jak ułatwić sobie wybór?

Komentarze:1 brak ocen

Decyzja o zakupie bramy garażowej może być nie lada wyzwaniem. Producenci obiecują jedno, monterzy drugie, a internauci piszą coś jeszcze innego. Stworzyliśmy więc listę najważniejszych informacji na ten temat, aby ułatwić Wam decyzję i pomóc w wybraniu bramy idealnej, czyli pięknej, funkcjonalnej, cichej. Oprócz tego, brama musi spełniać istotne funkcje ochrony wnętrza, w którym często znajdują się istotne dla nas rzeczy.

Brama garażowa – najważniejsze rzeczy

Bramy garażowe oprócz zwykłej wersji występują też w wersji ocieplanej. Chociaż są sporo droższe, to w kolejnych latach domownicy będą w stanie odnotować konkretną redukcję kosztów energii, ogrzewania i ich utrzymania. Są wobec tego fenomenalnym wyborem dla wszystkich tych osób, które cenią sobie konkretne, opłacalne rozwiązania.

Bramy do garażu dostępne są w wielu przeróżnych wzorach i barwach. Żeby ich użytkowanie było bezpieczne, warto regularnie przeprowadzać profesjonalny ich przegląd. Profesjonalny serwis sprawi, że brama garażowa będzie służyć przez długi czas.

Bramy garażowe – typy dostępne na rynku

Zazwyczaj kupowane bramy garażowe na rynku to:

  • bramy płytowe, inaczej uchylne, jakie cieszą się niegasnącą renomą, doskonale sprawdzą się w wypadku sporych, szerokich podjazdów, bowiem brama otwiera się w taki sposób, że jej dolna część wysuwa się na zewnątrz,
  • bramy rozwieralne reprezentują najstarszy ich rodzaj; otwierają się na boki, w następstwie tego wymagają dużo większej przestrzeni, na rynku spotyka się je już coraz rzadziej,
  • bramy sekcyjne, tzw. segmentowe, które dzielą się na poprzeczne i górne; cechują się świetną szczelnością, wskutek tego stanowią dobry wybór dla docieplanych garaży, otwierając się, nie potrzebują miejsca przed garażem, w następstwie tego sprawdzą się w przypadku niewielkich samochodów i garaży, jakie bezpośrednio wychodzą na drogę,
  • bramy żaluzjowe, tzw. rolowane występują wraz z napędem elektrycznym, ich użytkowanie jest bardzo wygodne, zajmują niedużą przestrzeń, a działają w taki sam sposób jak rolety okienne.

To, jaka brama garażowa będzie słuszna zależy od wielkości podjazdu, powierzchni podwórka i przystępności.

 Brama garażowa – jaka jest najlepsza brama?

Jakakolwiek brama do garażu, bez względu od jej typu, powinna cechować się solidnością wykonania, niezawodnością działania, komfortem użytkowania i wysokimi atutami estetycznymi. Należałoby też zwrócić szczególną uwagę na prostotę jej montażu, możliwie prosty sposób pielęgnacji oraz konserwacji, a też użyte zabezpieczenia. To nadzwyczaj ważne, by bramy garażowe prezentowały należytą szczelność i odporność termiczną. Sposób ich zamykania oraz otwierania winien być prosty oraz cichy.

Brama ocieplana zapewni oszczędność energii, więc jest to rozwiązanie na dłuższą metę idealne. Wybierając patrz na materiał, z którego jest wykonana, sposób otwierania bramy, a także dowiedz się do jakiego typu garażu jest ona polecana. Wszystkie te wskazówki pomogą Ci wybrać tę jedyną bramę, która pozostanie z Tobą na lata, nie sprawiając żadnych problemów.

Dodaj komentarz
Lista komentarzy
Wszystkich:1
Sylwester Zalewski

Bardzo trudno mi było się zdecydować, ale w końcu wybrałem bramę płytową.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Bardzo trudno mi było się zdecydować, ale w końcu wybrałem bramę płytową.

Inne artykuły z tej kategorii