kwi
01
2013

Zmartwychwstanie i wniebowstąpienie


Aby zobrazować Jasiowi na czym polegają święta Wielkanocne, przygotowałam figurkę Jezusa (może być obrazek), kubek po śmietanie (może być papierowy kubeczek), niebieski papier, płatki kosmetyczne i kilka drewnianych figurek (użyłam 11 – apostołowie, którzy widzieli wniebowstąpienie – ale myślę,że nie jest to istotne na tym etapie). Pomysł zaczerpnięty stąd.

Do figurki przymocowałam kółko, skręcone z żółtego drucika kreatywnego (aureola), do którego przywiązałam tasiemkę.

Kubek okleiłam niebieskim papierem, a z płatków kosmetycznych wycięłam kilka chmurek. Jaś naklejał chmurki na kubek tworząc niebo :)

W kubeczku zrobiłam dziurkę, przez którą przeciągnęłam drugi koniec tasiemki.

Opowiedzieliśmy sobie z Jasiem historię Jezusa, do czego przydała nam się książka “Historia krzyża – droga krzyżowa dla dzieci” (jest jeszcze dla Jasia za trudna i nie czytałam mu jej całej, jednak opowiedzenie swoimi słowami i pokazanie obrazków z książki zupełnie wystarczyło).

Postawiłam obrazek, przedstawiający pusty grób, a przed nim figurkę anioła (wzięłam z szopki).

Ustawiłam drewniane figurki ludzi, a w środku umieściłam postać Pana Jezusa i chmurkę… na końcu Jezus powędrował do nieba i schował się w kubeczkowej chmurce. Tłumaczyliśmy też sobie fakt, że mimo iż Jezusa nie widać to on cały czas jest w niebie i na nas patrzy (Jaś zerkał do kubeczka i faktycznie Jezus ciągle tam był). Bardzo mu się to podobało i myślę, że choć troszeczkę przybliżyło mu zmartwychwstanie i wniebowstąpienie Pana Jezusa :)

    2 komentarze

  1. Monika pisze:

    Bardzo dobry pomysł! Za rok z pewnościa wykorzystam a może i na nastepny i nastepny – bo przecież takie obrazowe pokazanie tego jest dobre w kazdym wieku. Super!

Dodaj swój komentarz