maj
16
2012

Zagadki dotykowe


Do tej zabawy potrzebne jest pudełko oraz kilka małych przedmiotów/zabawek o różnych kształtach i fakturach. Ja użyłam kartonowego pudełka po filiżankach. Wycięłam w nim okrągły otwór, obkleiłam brzegi  i dokleiłam “firankę”, żeby nie było widać co jest w środku.

Zabawa polega na rozpoznawaniu przedmiotów z pudełka poprzez dotyk. Zanim włożymy małe przedmioty do pudełka należy każdą zabawkę pokazać dziecku, dać do rączki i nazwać. Potem maluch wkłada rączkę do pudełka i zgaduje czego dotyka. Oczywiście maluchom, które jeszcze nie mówią można pomóc pytaniami typu “czy to owieczka?”, “czy to zwierzątko, które robie bee?”.

Jak dziecko z łatwością będzie odgadywało już różne przedmioty, można utrudnić zadanie poprzez dobranie przedmiotów z jednej kategorii np. różne zwierzątka.

Instrukcja wykonania zagadkowego pudełka:

Na początku należy odrysować kółko na pudełku (ja użyłam kubka), a następnie trzeba je wyciąć za pomocą ostrego nożyka do tapet.

Za pomocą kleju przymocowałam wstążkę do otworu. Przypięłam kilka klamerek, żeby dobrze docisnąć wstążkę.

Z kawałka polaru wycięłam kwadrat i nacięłam go pośrodku. Przykleiłam na górze i na dole do wewnętrznej strony pudełka. Jednak później odkleiłam “firankę” na dole i rozcięłam materiał do końca, bo Jasiowi trudno było wkładać tam rączkę.

Jeszcze tylko kilka zabawek do środka i gotowe do zabawy.

Jasia na razie bardziej interesuje wkładanie i wyciąganie zabawek z tajemniczego pudełka oraz podglądanie co się znajduje pod firanką i zdejmowanie przykrywki niż samo zgadywanie. Tak czy siak sporo przy tym zabawy ;-)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj swój komentarz