sty
28
2013

Puzzle do nauki czytania


Zrobiłam zestaw drewnianych puzzli ze zwierzątkami. Wybrałam po kilka zwierzątek, których nazwy składają się z trzech i czterech liter. Puzzle są stworzone tak, by na każdym patyczku była jedna litera z wyrazu. Przy okazji układania obrazków zwierząt dziecko będzie poznawać literki oraz budowę wyrazów.

Dodatkowo zrobiłam zestaw rodzinny z mamą, tatą i Jasiem.

Obrazki zwierząt są mocno zainspirowane plakatem z literkami Lotty Bruhn.

Podstawę puzzli tworzą drewniane patyczki laryngologiczne. Obrazki (do ściągnięcia stąd) wydrukowałam na drukarce, wycięłam i przykleiłam do patyczków za pomocą kleju do decoupageu.

Wycinałam cały obrazek, smarowałam od spodu klejem i przyklejałam na przygotowane trzy lub cztery patyczki (można je skleić od spodu taśmą klejącą, żeby się nie rozjeżdzały). Po wyschnięciu przecinałam ostrym nożykiem do tapet obrazek w miejscu łączenia patyczków. Drugą warstwę kleju nakładałam już na pocięte patyczki, a na koniec werniksowałam rozcieńczonym klejem z wodą.

Oto efekt:

Miałam w planie jeszcze owcę, słonia, żółwia i rybę, ale skończyły mi się patyczki… (co było dla mnie dużym zaskoczeniem, bo miałam ich przecież całe mnóstwo!:) )

 

  4 komentarze

 1. Ania pisze:

  suuuper! gdzie Ty znajdujesz te pomysły :)

 2. Magdziewajka pisze:

  Już zakasałam rękawy i biorę się do roboty :) Super bo mało pracy a jaki fajny efekt :) Uwielbiam Twoje pomysły :) Za dotykowe memo też się wezmę jak tylko “dam radę” wyjechać z domu :) Pozdrawiamy :)

 3. Ania pisze:

  urzekły mnie te obrazki!
  Pomysł super :)

 4. Daria pisze:

  Świetny pomysł! Jeśli mogłabym prosić o nazwę czcionki – chciałabym dodrukować nasze zdjęcia z taką samą :)

Dodaj swój komentarz