sty
23
2013

Odkrywcze butelki


Przygotowałam dla Jasia zestaw odkrywczych butelek.

Małe plastikowe buteleczki wypełniłam substancjami i przedmiotami o różnych właściwościach, tak żeby w każdej mój maluszek mógł odkryć coś nowego.

Planowałam coś podobnego stworzyć już dawno temu, jak Jaś miał ok 6 miesięcy… trochę mi się przeciągnęło ;-)
Należy pamiętać, żeby zakleić zakrętki klejem i pozostawić do wyschnięcia zanim dacie maluchom, a i tak najlepiej kontrolować tego typu zabawy i nie zostawiać dziecka samego z takimi butelkami.

Zawartość butelek:

1. Oliwka dla dzieci + woda z odrobiną barwnika spożywczego + kilka koralików

Oliwka z wodą nigdy się nie połączą… tzn połączą po wielu wstrząsach na krótką chwilę, po czym powrócą do swojego pierwotnego stanu. Dodatkowo dorzuciłam kilka koralików (ja użyłam takich, które unoszą się na wodzie, dlatego korale zawsze pływają na linii połączenia oliwki i wody, jak dorzucicie elementy, które toną – będą pływać tylko w części wypełnionej wodą).

2. Płyn do mycia naczyń + woda + barwnik spożywczy + koraliki

Kolorowy płyn do mycia naczyń podczas potrząsania butelką robi dużo piany i bąbelków, do tego koraliki ciekawie pływają w gęstej mieszance.

3.  Butelka pływa – tonie

Do tej butelki wrzuciłam kilka przedmiotów które toną (guziki, cekiny) i które unoszą się na powierzchni wody (pocięte słomki do picia, mini pompony) i uzupełniłam wodą.

4. Szampon + brokat

Nalałam do butelki szampon i wsypałam złoty brokat, dodatkowo wrzuciłam do środka szklaną kulkę, która podczas poruszania butelką “maluje” brokatowe wzory w butelce.

5. Żel do włosów + szklana kulka

Napełniłam butelkę żelem do włosów do połowy i wrzuciłam szklaną kulkę. Kulka bardzo powoli porusza się w żelu.

6. Butelka morska

Do tej butelki Jaś wrzucał bursztynki, kamyki, muszelki i plastikowe rybki, a ja dolałam do niej wody.

7. Butelka morska nr 2

Dobrym pomysłem jest zrobienie butelki wypełnionej piaskiem i małymi kamykami, muszelkami, itp. Mi przypomniało się, że posiadam coś podobnego (dostałam jako pamiątkę z wakacji) więc nie robiłam dodatkowej własnej wersji.

 

    3 komentarze

  1. Magdziewajka pisze:

    Już zaczynam szukać takich sprytnych buteleczek ale już dawno nie widziałam w sklepie przysmaku z którym mi się kojarzą :) Pomysł rewelacja :)

Dodaj swój komentarz