lis
08
2013

Munari – karuzelka Montessori


Znalazłam w sieci ten tutorial i postanowiłam wziąć się do pracy. Oczywiście nie obyło się bez pomocy Jasia, który pięknie malował listewki.

Wszystkie instrukcje jak wykonać karuzelę znajdziecie w tutorialu. Ja użyłam 70mm plastikowej bombki i  drewnianych listewek  o długościach 21, 35 i 42 cm. Kształty wycięłam z  białego papieru technicznego i okleiłam czarnym papierem samoprzylepnym. Gotowe wzory zalaminowałam. Myślę,  że równie dobrze można wzory namalować lub wydrukować.

Czarno-białe zawieszki zawiesiłam na białej nitce, robiąc  u góry dziurkę  igłą. Trzeba troche pokombinować, żeby dobrze wyważyć całą karuzelę. Gdy już wszystkie elementy były na swoim miejscu, przymocowałam nitki do listewek jeszcze za pomocą kleju.

Karuzelka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-6  tygodni.

 

    1 komentarz

  1. […] W internecie jest kilka tutoriali pokazujących krok po kroku jak zrobić samemu mobil Munari. Zajrzyjcie na stronę Villa Maria (english) po klarowne i wypasione tutoriale do ściągnięcia w pdf po angielsku lub francusku. Dokładnych wskazówek dostarcza także autorka bloga Little Red Farm, korzystając z ilustracji z książki Bruna Munari Design as Art. Z polskich blogów mogą się przydać: Skacząc w kałużach i Biele Morele. […]

Dodaj swój komentarz