gru
30
2012

Mieszkańcy drzew


Z kilku kartonowych pudełek powstało drzewo – dom dla leśnych zwierząt.

Na początku za pomocą nożyka do tapet wycięłam otwory (dziuple) w pudełkach. Otwory muszą pasować wielkością do zwierząt, które mają w nich zamieszkać. Później okleiłam każde pudełko zwykłym szarym papierem do pakowania. Można też oczywiście drzewa pomalować farbkami.

Oklejone pudełka przykleiłam ze sobą za pomocą kleju.

Na początku planowałam gałęzie zrobić z rurek po ręcznikach papierowych, jednak w trakcie tworzenia drzewa zrezygnowałam z tego pomysłu. Ostatecznie gałęzie wycięłam z kartonu, wycięłam otwory w pudełku na szczycie drzewa, posmarowałam je klejem i wetknęłam wycięte gałęzie.

Z kartonu również powycinałam liście, które kolorowaliśmy pisakami wspólnie z Jasiem.

Później przykleiłam klejem liście do drewnianych spinaczy i przypinaliśmy je do gałęzi.

 

 

Rozmawialiśmy i czytaliśmy o zwierzątkach leśnych mieszkających w norach i dziuplach. W naszym drzewie zamieszkały: sowa, (niestety nie mamy wiewiórki), ptaki na gałązkach, mysz, lis i niedźwiedź.

Następnego dnia zrobiliśmy jeszcze klamerkowe jabłuszka.

    1 komentarz

  1. Karolina pisze:

    Wykonałam z synem to drzewo. Bardzo dobrze się przy tym bawiliśmy. Drzewo jest u Adama w pokoju już kilka tygodni a on cały czas do niego wraca, zmienia rozmieszczenie lisci, przekłada zwierzaki, wkłada do dziupli inne rzeczy, raz drzewo jest liściaste raz kompletnie “gołe”. POlecam

Dodaj swój komentarz