gru
06
2012

Klocki postacie


Kiedyś dawno temu, kiedy Jaś był jeszcze małym brzdącem i zjadał wszystko co miał w rękach, wygryzł obrazki z klocków do układania obrazków. Żal mi było je wyrzucać, a do układania obrazków już się nie nadawały. Postanowiłamwięc nadać im nowe “życie”. Tak powstała zabawka dużo fajniejsza od oryginału ;-)

Najpierw zdarłam pozostałości obrazków z każdego klocka i wyczyściłam je lekko papierem ściernym. Oczywiście nowe drewniane klocki nadają się tak samo ;)

Wydrukowałam głowy, brzuchy i nogi dziewczynek, chłopczyków i zwierzątek (znalezione tutaj), następnie za pomocą kleju do decoupageu z werniksem przykleiłamje na klocki.

Gotowe!

Jaś się bardzo lubi nimi bawić i robi to na wiele różnych sposobów. ;-)

 

  7 komentarze

 1. Ania pisze:

  Widziałam te kocki na jakimś amerykańskim (chyba) blogu, warto podawać źródła. Tam były do ściągnięcia wzory do druku – może komuś jeszcze się przyda :)

 2. Agata pisze:

  Mogę prosic o przesłanie tych obrazków – mam nawet takie klocki, wprawdzie są nie zniszczone, ale te z postaciami są dużo fajniejsze;-)

 3. Cześć, w jakim formacie są te klocki?

  • alakoala pisze:

   Te były robione na klockach 3,5 cm, ale ponieważ Jaś podarował je swojemu koledze i koleżance, zrobiłam mu dopiero niedawno wersje na 5cm klockach.

 4. Anna pisze:

  Klocki bajeczne, ale wzory niestety płatne. Czy masz może jeszcze te swoje i mogłabyś mi je przesłać?

 5. Ksia pisze:

  Zgadzam sie z powyższym, pomysł na zabawę świetny, niestety postacie płatne :( masz możliwość przesłania tych obrazków?

Dodaj swój komentarz