mar
11
2014

Kalendarz na Wielki Post


Przygotowałam dla Jasia (a właściwie dla całej rodziny) kalendarz na Wielki Post. Ot tak, do odliczania dni do świąt. Dodatkowo przygotowałam  zestaw naklejek z zadaniami (dobrymi uczynkami), które można nakleić na kalendarz, jeśli udało się wykonać zadanie. Myślę, że w ten sposób dobrze przygotujemy się do nadchodzących świąt.

Z  brązowego brystolu (700x1000cm) wycięłam krzyż, na który nakleiłam ponumerowane kółka oznaczające kolejne dni Wielkiego Postu (do  ściągnięcia stąd).

Następnie wydrukowałam naklejki z dobrymi uczynkami  (drukowałam na samoprzylepnym papierze), które wycięłam i umieściłam w koszyku. (do ściągnięcia stąd) Każdego ranka czytamy zadania ze wszystkich naklejek i Jaś wybiera, które z nich spróbuje tego dnia wykonać.

Szczególne dni Wielkiego Postu, takie jak niedziela palmowa, Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota i Zmartwychwstanie dodatkowo mają kolorowankę przedstawiającą wydarzenia tego dnia (Jaś akurat zechciał pokolorwać je od razu, ale można kolorować danego dnia).

Jeśli ktoś nie chce wykonywać zadań. Może poprostu kolorwać lub coś rysować w kolejnych kółkach i tylko odliczać czas do świąt. Jasiowi pomysł z dobrymi uczynkami bardzo się spodobał i jak na razie, chce wykonywać nawet kilka z nich dziennie… oby zapał nie minął :-)

  5 komentarze

 1. Jestem pod wrazeniem :) Swietnie ze przekazujesz wartosci od maleńkosci :)

 2. magdziewajka pisze:

  Pomysł rewelacyjny, późno bo późno ale drukuję i też działamy :)

 3. emka pisze:

  Jesteś wspaniała ! Z chęcią skorzystam, córa będzie zachwycona :D:D Dzięki !

 4. kamyk pisze:

  Ale wspaniały pomysł! Kalendarz adwentowy jest bardzo popularny, ale taki Wielkopostny rzadko się spotyka. Dziękuję za inspirację! Te pomysły na dobre uczynki są zbawienne!

 5. Basia pisze:

  Cudowny pomysł. Naprawdę warto sie od Ciebei uczyć:) Pozdrawiamy

Dodaj swój komentarz