cze
24
2012

Jasiek dla Jaśka


Ponieważ czeka nas dłuższa wyprawa pociągiem postanowiłam sprawić Jasiowi małą poduszkę Jaśka. Z jednej strony naszyłam dziewięć różnego rodzaju kieszonek, a z drugiej mięciutki motyw kraba (podobnego Jaś ma na swojej kołdrze).

Kieszonki można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Maluch może sobie wkładać i wyciągać różne małe zabawki, możemy chować i zgadywać w której kieszonce znajduje się zabawka, można chować w kieszonce np. mały tykający minutnik, a maluch może go szukać po głosie…

Ja mam zamiar pochować do kieszonek kilka małych niespodzianek (zabawek) na czas podróży. A jak się zrobi śpiący może spać przytulony do mięciutkiego polarowego kraba ;-)

Znalazłam w internecie świetną instrukcję jak szyć kieszenie. Ikatbag na swoim blogu opisuje krok po kroku jak uszyła kocyk z 25 kieszeniami. Może kiedyś też uszyję taki kocyk, na razie poduszka z 9 kieszeniami ;-)

Na początku narysowałam sobie wszystkie kieszenie na papierze i umieściłam na białej tkaninie (przyciętej do rozmiaru poduszki).

Pierwsza kieszeń

Wycięłam otwór w białej tkaninie w kształcie łuku. Zagięłam brzeg wzdłuż cięcia i zszyłam. Następnie przyszyłam prostokątny kawałek tkaniny w innym kolorze. Szczegółowa instrukcja tu.

Druga kieszeń

Do tej kieszeni potrzebne są dwa kawałki materiałów (jeden biały i drugi kolorowy). Wycięłam w poszewce i białej tkaninie otwór w kształcie litery V. Przyłożyłam do siebie prawymi stronami i zszyłam wzdłuż brzegów. Następnie wywinęłam na lewą stronę i przyszyłam do białej tkaniny, materiał kolorowy.  Szczegóły tu .

Trzecia kieszeń

Tą kieszeń szyjemy bardzo podobnie do poprzedniej. Szczegóły.

Czwarta kieszeń

instrukcja.

Piąta kieszeń

Środkowa kieszeń z okrągłym otworem jest ulubioną kieszonką Jasia ;-)

Zobacz jak ją uszyć tu .

Szósta kieszeń

Tę kieszeń szyjemy tak samo jak drugą, z tą różnicą, że otwór wycinamy w kształcie półkola.

Siódma kieszeń
Tulipanowa kieszeń. instrukcja

Ósma kieszeń

Klasyczna kieszeń naszywana. instrukcja

Dziewiąta kieszeń

Kieszeń z marszczeniem. Wg mnie najładniejsza ze wszystkich ;-) instrukcja .

Pierwsza strona poszewki gotowa.

Krab

Kształt kraba wycięłam z czerwonego polaru i przyszyłam go wzdłuż brzegów czerwoną nitką do białej poszewki. Z białego filcu wycięłam oczy, a brwi, uśmiech i gałki oczne wyhaftowałam ręcznie brązową nitką. Dodatkowo pod krabem naszyłam (maszynowo) białą nitką fale.

Złączyłam ze sobą obie strony poszewki prawymi stronami i zszyłam wzdłuż brzegów, zostawiając miejsc na włożenie poduszki.

Do tego guziczek i gotowe!

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj swój komentarz