paź
07
2014

Drabinka do brachiacji Doman


Zbudowaliśmy z mężem drabinkę do brachiacji dla naszych dzieci. Drabinkę wymyślił Glenn Doman i wg  niego usprawni dzieci fizycznie. Nazwał to nawet super sprawnością fizyczną…

Zbudowaliśmy ciut mniejszą wersję niż oryginalna drabinka Domana, bo mamy niewielkie mieszkanie. Instrukcja, z której korzystaliśmy znajduje się tutaj. Filmik, który mnie zachęcił  tutaj.

Marysia uczyła się w ten sposób prawidłowej postawy ciała podczas pierwszych kroków (teraz już sama chodzi). Używając naprzemiennie rąk i nóg stymulowała również swój mózg.

  4 komentarze

 1. Agata pisze:

  dla mnie rewelacja – nigdzie jeszcze nie widziałam takiego sprzętu dotychczas – myślałam o zwykłych rabinkach do wsponania dla młodego, ale to jest suuuuuuuper – brawo dla was za wykonanie :-)

 2. Kasia Ż. pisze:

  Pomysł jest genialny, mój cel na przyszły miesiąc to jego realizacja :) :) dzięki za takie pomysły.. są zajęcia dla maluchów gdzie nie widziałam tak fanastycznych pomysłów na zabawy jak Twoje :)

 3. Marianna pisze:

  Świetnie się prezentuje ta drabinka!
  Czy można się dopytać gdzie kupiliście takie grube nieimpregnowane drewno i dębowe drążki? Robiliście drabinkę taką jak w instrukcji tylko krótszą?

  • alakoala pisze:

   My kupowaliśmy drewno w obi, choć na pewno istnieją tańsze rozwiązania… Zrobiliśmy drabinkę taką, jak w instrukcji . Ta, którą opisuje Doman ma 3m.

Dodaj swój komentarz