kwi
12
2014

Czytamy Pismo Święte. Niedziela Palmowa


Jednym z zadań naszego wielkopostnego kalendarza było przeczytanie fragmentu Pisma Świętego. Wybrałam fragment o uroczystym wjeździe  Jezusa do Jerozolimy (Mt  21, 1-10), żeby przy okazji wytłumaczyć Jasiowi dlaczego  w niedzielę  zabierzemy do kościoła gałązki.

Najpierw odpowiednio się do tego przygotowałam. Kupiłam dwa drewniane świeczniki tutaj, które  wspólnie z Jasiem pomalowaliśmy tak, żeby powstały nam dwa osiołki (oślica ze źrebięciem).  Gdy  wyschły przykleiłam uszy i ogony z filcu.

Figurkę Pana Jezusa zrobiliśmy rok temu.

Później wspólnie zbudowaliśmy Jerozolimę z drewnianych klocków.

Obok Jerozolimy postawiliśmy kilka drewnianych drzewek (to nasza Góra Oliwna). W środku miasta oprócz osiołków, postawiliśmy też świątynię, mimo, że nie potrzebna nam do tego opowiadania, to uznałam, że to dość ważny element  i powinien być. Ustawiłam tłumy wzdłuż ulicy w mieście, przygotowałam gałązki, 12 apostołów, Jezusa i zaczęłam czytać…

Nagle Jaś się upomniał o  płaszcze apostołów do położenia na osiołku… Pod ręką była tylko skarpetka Marysi, ale Jaś ją zaakceptował…

 

Budowaliśmy i przebudowywaliśmy Jerozolimę jeszcze kilka razy tego dnia… Później Jaś dołączył do zabawy zwierzątka i autka i długo się jeszcze bawił… Czytanie Pisma Świętego z dzieckiem też może być świetną zabawą! :-)

Ostatnio dawno nie umieszczałam postów, ciężko znaleźć mi na to czas… Jednak mam  sporo zaległych postów do wpisania i postaram się to zrobić po weekendzie :) Miłej niedzieli palmowej!

    1 komentarz

  1. Agata pisze:

    Uwielbiam ten blog i niecierpliwie czekam na kolejne wpisy

Dodaj swój komentarz